Bio Kitten 2021-12-08T02:43:40+03:00

Project Description

Doğal anne sütü örnek alınarak ve içerdiği protein, vitamin, mineral ve yağlarla dengeli bir formülasyon yaratılarak tasarlanmış yavru kediniz için besin takviyesidir.

Annesinden erken ayrılmış yavruların tüm tüm ihtiyacını karşılayan Bio Kitten gerekli tüm vitamin ve mineralleri içererek sağlıklı kas ve kemik gelişimine yardımcı olur.

Zengin içeriği nedeniyle hamilelik ve süt verme dönemindeki annenin, yaşlı ve güçsüz yetişkinlerin beslenmesinde de kullanılır.

İshale neden olan; laktoz oranı düşürülmüştür. Böylece Bio Kitten kediniz için kolay sindirim ve sağlıklı bir beslenme sunar.

Taurin Kediler için bir esansiyel aminoasittir. Vücutta sentezlenmez ve mutlaka besinlerle alınmalıdır. Görme ve üreme fonksiyonları için gereklidir. Serbest radikallere karşı koruma sağlar ve bu da taurini yaşlanmayla mücadelede önemli bir antioksidan haline getirir.

Kullanım Talimatı: BioPetActive Bio Kitten annesinden erken dönemlerde ayrılmış kedi yavruları için anne sütünün içerdiği vitamin, mineral ve Taurin gibi doğal besin maddelerini içeren tamamlayıcı yemdir. Özellikle 1 ile 84 günlük kedi yavruları için uygundur. Kedilerde hamilelik ve süt verme dönemindeki annenin beslenmesinde de kullanılabilir.

Karışım Talimatı: BioPetActive Bio Kitten az miktar kaynamak üzere olan suyla karıştırılır. Ardından suyun kalanı azar azar bir yandan da süt hızla karıştırılarak eklenir. Vücut sıcaklığına geldikten sonra verilir. Her öğün yeniden hazırlanır. 

Çözelti Tablosu
BIO PETACTIVE BIO KITTEN Kedi Sütü İkamesinin Suya Oranı
  BIO PETACTIVE BIO KITTEN
(Kaşık tepeleme dolu)
Su
Yavru kedilerde 1 tatlı kaşığı 3 tatlı kaşığı
Yetişkin kedilerde 1 yemek kaşığı 3 yemek kaşığı
Gebe ve emziren –
yaşlı ve güçsüz kedilerde
1 yemek kaşığı 5 yemek kaşığı
Beslenme Tablosu
BIO PETACTIVE BIO KITTEN çözelti tablosundaki kurallara göre karıştırılıp aşağıdaki gibi verilir.
 Yaş Tatlı kaşığı
BIO PETACTIVE BIO KITTEN
çözeltisi
Öğün sıralaması
Doğumdan 2. haftaya kadar 1 Gece-gündüz 2 saatte bir
2 ila 3 hafta 1,5-2 Saat 6 ila 24 arasında 2 saatte bir
3 ila 4 hafta 3 Saat 6 ila 24 arasında 3 saatte bir
4. haftadan sonra Bu doğrultuda arttırılır ve
katı gıdaya geçilir
Gün boyunca 4 – 6 öğün
Yetişkin kedilerde 2 ila 5 porsiyon eklenir Duruma bağlı olarak

 

Benzer Ürünler